Najlepsza poduszka na świecie

Poduszka dla ciężarnych, mam karmiących, kobiet samotnych i nie tylko 🙂

Zatem. Zacznijmy może od zew. warstwy. Jest to cienki, bardzo przyjemny bawełniany materiał u mnie w kolorze niebieskim. Materiał jest zdejmowany, rozpinany na górze poduchy i można go prać tak w pralce i ręcznie. W środku mamy flizelinę (?), którą także można rozpiąć i poduszkę dopchać, jeśli ktoś by potrzebował. Wkład jest taki jak na aukcji – różni się od tanich poliestrowych wypełnień, które można kupić w marketach.
 
Miałam okazję korzystać i tej z Aliexpress, i tej z rodzimego serwisu aukcyjnego dlatego mogę śmiało je ze sobą porównać. Dla mnie poduszka z Aliexpress wygrywa, ta z PL została przeze mnie odsprzedana po 3 dniach i byłam nią bardzo rozczarowana. Warto dodać, że od kilku lat leczę (na ten moment leczyłam) bezsenność o czym wspominam wyłącznie ze względu na to, żeby zwrócić uwagę na fakt, że komfort spania jest dla mnie bardzo ważny, bo zazwyczaj nie sypiam zbyt wiele 😛
 
Plusy:
^KSZTAŁT. Tzw. poduszka typu C była dla mnie bardzo niewygodna tak do siedzenia, jak i do spania. Przeszkadzała, tykała nie tam gdzie trzeba i w ogóle a ja jestem bardzo wrażliwa na takie rzeczy.
^WYPEŁNIENIE i właśnie kształt to największe różnice pomiędzy moją poduchą a tą z PL. Na mojej już używanej wiele tygodni poduszce widać, że są bardziej wygniecione miejsca 😉 i właśnie dlatego jest fajna – jeśli będę chciała, to wypełnienie sobie po prostu przesunę lub dodam, żeby odzyskała kształt. Ale wygniecenie na brzuch i ręce to właśnie to, czego nie mogłam uzyskać na poduszce z PL przez co ciągle było mi niewygodnie.
^jest dużo bardziej ‘układna’ niż ta z PL – dlatego wydaje mi się, że będzie dużo bardziej wygodna
^zdejmowana poszewka
^możliwość dopchania lub odjęcia wkładu
 
Minusy:
Dla mnie osobiście ŻADNYCH, naprawdę. ALE. Wydaje mi się, że każda rzecz, która dla mnie jest plusem, dla kogoś innego może być minusem – sen to bardzo indywidualna sprawa i każdemu przeszkadza co innego 🙂

Leave a Reply